Lista aktualności Lista aktualności

KIERMASZ SADZONEK LEŚNYCH I OZDOBNYCH „LAS BLIŻEJ NAS"

Jesienny XIV KIERMASZ SADZONEK LEŚNYCH I OZDOBNYCH „LAS BLIŻEJ NAS" odbędzie się na terenie Leśnego Zakładu Usługowego „Lasbud" Sp. z o.o. w Zaściankach k. Białegostoku przy ul. Szosa Baranowicka 39
1-2 października 2016r. (sobota-niedziela)
Kiermasz organizowany jest pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, lokalnych władz i mediów regionalnych.

Kiermasz Sadzonek Leśnych i Ozdobnych ma na celu promocję zdrowego trybu życia w zgodzie z naturą. Nadleśnictwa zaprezentują ofertę sadzonek produkowanych w swoich szkółkach. Będą to zarówno rośliny w doniczkach jak i bardzo popularne wśród uczestników Kiermaszu sadzonki z odkrytym systemem korzeniowym. Goście Kiermaszu mogą liczyć na wysoką jakość drzewek i krzewów oraz na fachowe doradztwo pracowników nadleśnictw. Uczestnicy Kiermaszu spotkają się z bogatą ofertą roślin ozdobnych, drzewek i krzewów owocowych, cebul, bylin oraz akcesoriów ogrodniczych.

Tradycyjnie podczas Kiermaszu kontynuowana będzie akcja „DRZEWKO ZA MAKULATURĘ", która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Białegostoku i okolic. Będzie można wymienić 5 kg makulatury na 1 sadzonkę z leśnej szkółki.

Ta cykliczna inicjatywa ma na celu uświadomienie jak wiele można zrobić dla środowiska naturalnego przez podstawową segregację śmieci. Sadzonka wędrująca do osoby oddającej makulaturę jest symbolem efektu, który można osiągnąć poprzez właściwą gospodarkę odpadami. Tym efektem jest zielone, zdrowe i zadbane środowisko naturalne.