Wydawca treści Wydawca treści

„Nie bądź jednorazowy”

Głównym przesłaniem tegorocznej kampanii Fundacji Ekologicznej Arka „Listy dla Ziemi” jest problem ze skuteczną gospodarką odpadami w naszym kraju.

Świat w którym żyjemy przecież nie jest jednorazowy, musimy o tym pamiętać. Każdy z nas powinien czuć odpowiedzialność za jego stan. Co możemy zrobić? Nie jesteśmy bezradni, mamy na to wpływ.  W obliczu ogromnego uprzemysłowienia, wszechobecnej kultury marnotrawstwa, niezrównoważonej produkcji powinniśmy zacząć zmiany od własnego gospodarstwa domowego. Ze złymi nawykami trzeba walczyć. Propozycja fundacji – pierwsze trzy  kroki:

1.    Odmawiaj przyjmowania foliowych torebek w sklepach

2.    Nie nadużywaj ich w domu bo prędzej czy później wyrzucisz jednorazówkę do śmieci

3.    Do pakowania śniadania używaj pudełka, które szybko się nie zniszczy

Każdy Europejczyk zużywa średnio 200 jednorazowych plastikowych toreb na zakupy rocznie!  Wydaje się, że foliowe torby są największym, wszechobecnym problemem. Rocznie na świecie produkuje się 1 bilion plastikowych toreb i jednorazówek  , powstaje z nich około 18 mln ton odpadów. Tymczasem ich rozkład trwa setki lat.

W dniu 24 kwietnia 2015 roku mieliśmy przesympatycznych gości- grupę dzieci z niewielkiej szkoły w Babikach, które uczestniczyły w projekcie Fundacji Arka „Nie bądź jednorazowy".  Dzieci napisały „Listy dla Ziemi", które poniżej prezentujemy w naszej eko-galerii. To najmłodsze pokolenie ma już dużą wiedzę na temat segregacji odpadów, przyczyn i skutków zanieczyszczeń powietrza i środowiska. To dzieci próbują zainteresować tym tematem swoich dziadków czy rodziców. Jest nadzieja, że staniemy się świadomymi eko-konsumentami.

Zapraszamy do zapoznania się z tą bardzo ważną i potrzebną kampanią społeczną www.ListydlaZiemi.pl oraz przyłączenia się do akcji Pana Wojtka Owczarza „365 reklamówek śmieci".