Asset Publisher Asset Publisher

Sadzonka dla życia

Oddaj krew lub jej składniki i odbierz od leśników symboliczną sadzonkę.

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie akcji Sadzonka dla życia. W czwartek (25 kwietnia 2024 r.) każda osoba, która odda krew lub jej składniki, otrzyma od leśników symboliczną sadzonkę.

Celem akcji jest promocja idei honorowego krwiodawstwa. Przekazane sadzonki będą wyrazem podziękowania krwiodawcom za gotowość do dzielenia się tym bezcennym darem życia, którego nie można zdobyć w żaden inny sposób, jak tylko dzięki hojności i otwartości innego człowieka.

Żeby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku lub do jednego z oddziałów terenowych w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Łomży i Suwałkach. O podstawowych zasadach oddawania krwi, można przeczyatć tutaj: https://www.gov.pl/web/nck/kto-moze-zostac-dawca-krwi.

Sadzonki, które trafią do krwiodawców, zostały przygotowane przez nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim, Czarna Białostocka, Hajnówka, Łomża i Suwałki.

Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Możemy się nią jedynie podzielić. Potrzebna jest każdego dnia – codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym – dlatego tak ważne jest, by zdrowe, pełnoletnie osoby dołączyły do grona Honorowych Dawców Krwi i niosły pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami.