Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nadleśnictwo Krynki przygotowało na swoim terenie trzy trasy o łącznej długości 37 km,  przeznaczone do jazdy konnej, zarówno wierzchem jak i bryczkami. Przebiegają one zarówno po przepięknej  Puszczy Knyszyńskiej jak również po terenach  leśnych przywróconych przez leśników w ramach programu zwiększania lesistości Polski. Korzystają z tego między innymi dwa gospodarstwa agroturystyczne oferujące naukę jazdy konnej oraz przejażdżki (www.obiezylas.pl).

- „Stępownica Kasztanka": Szlak konny o długości 12 km,  prowadzi jeźdźca przez najbardziej puszczańskie tereny Nadleśnictwa Krynki. Ścieżka częściowo pokrywa się z trasą byłej kolejki wąskotorowej. Turyście zagłębiającemu się w coraz gęstszy, zbliżony do naturalnego, drzewostan Puszczy Knyszyńskiej wyłoni się  m.in. szkółka leśna czy malutki kościółek w Podlipkach.

- „Stępownica Hołoblowa":Dłuższy szlak konny o długości 15 km, prowadzi przez polodowcowa - zróżnicowany teren Nadleśnictwa Krynki. Trasa biegnie leśnymi ścieżkami, mijając malutkie wioski ze starą drewnianą zabudową, oraz większe wsie znane z licznych zabytków. Po drodze można podziwiać stare drzewostany świerkowo-sosnowe, czy natknąć się na tamę bobrową. Miejsca postojowe, również dla koni.

- „Stępownica Kara":Krótki szlak konny o długości 10 km, przebiegający przez malownicze tereny Puszczy Knyszyńskiej pozwalający odkryć typową florę i faunę tych lasów. Śpiew ptaków czy spotkanie leśnych zwierząt może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Miejsca postojowe, również dla koni.