Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

Nadleśnictwo Krynki przygotowało dwa zespoły tras :

1.  Zespół tras biegowych – „Biegownic" - Trasy biegowe zlokalizowane w unikalnym kompleksie „SILVARIUM", odwiedzanym rocznie przez bez mała 30 tys. osób. „Biegownice" prowadzą przez malownicze zakątki leśne urozmaicone polodowcowymi wzniesieniami i urokliwą rzeczką. Zwieńczeniem „Biegownic" jest sympatyczna „Zadyszka", czyli wzbogacona wiatami turystycznymi miejsce odpoczynku.

1.1  .  „Siódemka":To dwie profesjonalnie przygotowane trasy o długości 5,0 km i 2,5 km. Obie w formie pętli. Ich punktem startowym jest nowoczesny parking leśny położony przy szosie Białystok – Krynki.

1.2.„Krótka":Jest to najkrótsza z trzech tras biegowo-spacerowych. Wynosi 1,1 km. Zaczyna się przy bramie wjazdowej Nadleśnictwa Krynki (leśny parking), przebiega min. Przez „Silvarium". Po drodze można się też zatrzymać przy pomniku „Pamięci Leśników" Zalecana jest dla początkujących, ale ambitnych turystów.

1.3.„Ekstremka":Najtrudniejsza z trzech tras biegowo-spacerowych, pomimo że nie najdłuższa bo długości  2,7 km. Prowadzi przez typowy drzewostan Puszczy Knyszyńskiej z licznymi wzgórzami morenowymi. Przeznaczona jest dla osób sprawnych i upartych.

1.4.„Geriatka":Najdłuższa z trzech tras biegowo-spacerowych (5,5 km), łatwa do przejścia i zalecana dla dorosłych i mniej aktywnych, również uprawiających nordic walking.

2.      „Słojańskie Hory"

2.1. Ścieżka rekreacyjno – przyrodnicza długości 4,0 km.  położona w okolicach wsi Słoja. Liczne wąwozy i przełomy rzeki Słoja zapraszają do aktywnego wypoczynku przez cały rok, zarówno dla tych co lubią jazdę rowerową, bieganie,  czy tez zimą założyć narty biegowe. Na tych co zechcą odpocząć czeka sympatyczna wiata z miejscem ogniskowym.