Asset Publisher Asset Publisher

Oferta Edukacyjna

Znane ludowe przysłowie powiada, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Coś w tym jest, wystarczy się tylko rozejrzeć. W efekcie takiego właśnie rozglądania się po swoim gospodarstwie, doszli leśnicy do wniosku, że najwyższy czas zabrać się za przyrodniczo − leśne edukowanie. I to od przedszkola aż do... No właśnie, aż do Jana. W naszym nadleśnictwie działania te prowadzone są w formie lekcji, pogadanek terenowych, prelekcji oraz ogólnie dostępnych opracowań. Bez wątpienia najatrakcyjniejsze są lekcje przyrodnicze bezpośrednio w lesie. Spotkanie z przyrodą staje się wówczas dla młodych ludzi inicjacją do wejścia w tajemniczy i jakże piękny świat przyrody nieożywionej i ożywionej.

 

           Działając w oparciu o Zarządzenie nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 9 maja 2003 r. w sprawie wytycznych prowadzenia edukacji leśnej społeczeństwa oraz Zarządzenia Nr 32 Dyrektora RDLP w Białymstoku z dnia 5 września 2017 r. w sprawie regulaminu uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej na terenie Nadleśnictw z obszaru RDLP w Białymstoku, prosimy wszystkich zainteresowanych organizacją zajęć edukacyjnych do zapoznania się z regulaminem zajęć oraz wzorem oświadczenia.

Nowa oferta edukacyjna pojawi się na stronie już wkrótce. Chętnych do współpracy prosimy o wcześniejsze uzgodnienie szczegółów wizyty z pracownikiem Nadleśnictwa. Osobą upoważnioną do kontaktów z Państwem jest Robert Konował - tel. 85.7229658 i 533391059.